Produkty

Rozwiązania

Baza wiedzy

Oferowane przez firmę AKWATECH pompy podnośnikowe powietrzne typu PM (potocznie zwane pompami mamutowymi) są to proste podnośniki cieczy. Wykorzystując podstawowe zasady fizyki, pompy te spełniają następujące zadania: podnoszenia, przerzucania, mieszania, z jednoczesnym napowietrzaniem cieczy.

Budowa pompy podnośnikowej PMSchemat budowy pompy podnośnikowej PMPompa składa się z króćca ssącego (dł. L2), "serca" pompy, króćca tłocznego (dł. L1) oraz przewodu doprowadzającego powietrze.

W "sercu" pompy (trójnik PVC z membraną EPDM) następuje mieszanie powietrza z cieczą. Wymieszanie tych dwóch mediów zmniejsza ciężar objętościowy mieszaniny. Podnoszenie cieczy następuje w wyniku różnicy ciężarów objętościowych cieczy i mieszaniny cieczy z powietrzem.

Pompy wykonane są w całości z materiałów odpornych na korozję, odpowiadających warunkom przesyłania wody pitnej. Dzięki swej prostej budowie, zapewniają dużą niezawodność pracy i łatwy montaż.

Hz - głębokość zanurzenia

H - wysokość podnoszenia

L1 - króciec tłoczny

L2 - króciec ssący

 Schemat działania:

Schemat działania pompy podnośnikowej PM

Innowacyjność pomp PM

Nasze pompy wyróżniają się istotną cechą - powietrze do serca pompy dostarczane jest poprzez perforowaną membranę EPDM, która w czasie wyłączenia dopływu powietrza pełni rolę zaworu zwrotnego. Zapewnia to oddzielenie układu zasilającego od strefy pompowania. W praktyce zapobiega to przedostawaniu się pompowanej cieczy do przewodu powietrznego. Układ zasilający pozostaje zawsze drożny, co decyduje o niezawodności pomp PM. Konstrukcja pomp PM, umożliwia ewentualną wymianę gumowych membran - zaworów zwrotnych.

Szybki kontakt

AKWATECH SYSTEMY Sp. z o.o. Sp.K.

ul. Serbska 4
61-696 Poznań
tel. +48 61 8202011
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Galeria zdjęć

Newsletter

Subskrybuj

Przeczytanie naszego newslettera zajmie Ci zaledwie kilka minut, dzięki którym będziesz na bieżąco. Wybierz grupy tematyczne, które mogą Cię zainteresować:
I agree with the Zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych (kliknij szczegóły).

Współpraca

     Sklep z gotowymi rozwiązaniami do napowietrzania stawów i oczek wodnych.