Services

Systemy drobnopęcherzykowego napowietrzania stosowane są w procesach oczyszczania ścieków w komorach osadu czynnego przydomowych, komunalnych i przemysłowych oczyszczalni ścieków.

Systemy napowietrzania wykonane są na bazie dyfuzorów membranowych dyskowych i rurowych AKWATECH, które mogą pracować w szerokim zakresie wydatków powietrza.

Systemy AKWATECH znakomicie nadają się do stosowania w przerywanym cyklu napowietrzania. Pozwala to na płynną regulację procesów tlenowych i beztlenowych. Dzięki zastosowaniu w dyfuzorach membran EPDM o specjalnej konstrukcji, dyfuzory nie zatykają się, działają jak zawór zwrotny w czasie zaniku ciśnienia powietrza, zapobiegając wniknięciu ścieku do instalacji powietrznej. Dla specjalnych zastosowań proponujemy dyfuzory z membraną silikonową.

Systemy są wykonywane oraz dopasowywane do potrzeb poszczególnych oczyszczalni. Sposób doboru dyfuzorów i dmuchaw pozwala wyposażyć obiekty o różnych rozmiarach i zapotrzebowaniu. Ilość dyfuzorów w segmencie rusztu uzależniona jest od wymiarów komory napowietrzania oraz zapotrzebowania tlenowego.

Ruszty z dyfuzorami bądź pojedyncze dyfuzory mogą być wykonane w wersji mocowanej do dna lub w wersji samozatapialnej. Zastosowanie drugiej wersji - samozatapialnej - eliminuje konieczność ich mocowania oraz ułatwia prace montażowe i eksploatacyjne. Segmenty rusztów samozatapialnych można wyjmować w celach konserwacyjnych, np. wymiana membran, bez przerywania ciągłości pracy oczyszczalni.

Więcej o rusztach przeczytasz tutaj.

Napowietrzanie ścieków

napowietrzanie ścieków w oczyszczalni komunalnej

Oczyszczalnie komunalne

szczegóły
napowietrzanie przydomowych oczyszczalni ścieków

Oczyszczalnie przydomowe

szczegóły
napowietrzanie oczyszczalni przydomowych

Oczyszczalnie przemysłowe

szczegóły